dpkg 1.17.22 - en to eu translation catalogue (960 entries)

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
eu: 
     abiarazleen zain dauden paketeak (ebatzi ezin diren edo izan daitezkeenak ):

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
eu: 
    '%s' konfigurazioko fitxategia ez dago sisteman.
    Konfigurazioko fitxategi berria zuk eskatu bezala instalatzen.

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
eu: 
    Arazketa-aukerak bit mailako OR logikoarekin konbina daitezke.
    Kontuan hartu esanahiak eta balioak alda daitezkeela.

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
eu: 
    Erabili 'dpkg' paketeak instalatzeko eta sistematik kentzeko, edo
    'apt' edo 'aptitude' paketeak errazago kudeatzeko. 'dpkg-deb --extract'
    erabiliz deskonprimitutako paketeak gaizki instalatuko dira!

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
eu: 
    KONTUZ - [!] marka duten aukerak erabiltzeak instalazioa larriki honda dezake.
    [*] marka duten behartzeko aukerak gaituta daude lehenespenez.

en:      Not modified since installation.
eu:      Instalatu zenetik ez da aldatu.

en:      Version in package is the same as at last installation.
eu:      Paketeko bertsioa azken instalazioko bera da.

en:      not a plain file          %.255s
eu:      ez da fitxategi arrunta   %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
eu:    Zer egin nahi duzu honekin ?  Aukera hauek dituzu:
        Y edo I : pakete mantentzailearen bertsioa instalatzea
        N edo O : instalatuta dagoen bertsioa mantentzea
          D     : bertsioen arteko ezberdintasunak ikustea
          Z     : shell-a abiaraztea egoera egoera aztertzeko

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
eu:   %.250s (%.250s bertsioa) dago eta %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
eu:   %.250s (%.250s bertsioa) instalatu behar da.

en:   %.250s is %s.
eu:   %.250s %s da.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
eu:   %.250s instalatuta dago, baina bertsioa %.250s da.

en:   %.250s is not installed.
eu:   %.250s ez dago instalatuta.

en:   %.250s is to be deconfigured.
eu:   %.250s konfigurazioa kenduko da.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
eu:   %.250s instalatu behar da, baina bertsioa %.250s da.

en:   %.250s is to be removed.
eu:   %.250s kendu behar da.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
eu:   %.250s deskonprimituta dago, baina oraindik ez da konfiguratu.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
eu:   %.250s deskonprimituta dago, baina bertsioa %.250s da.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
eu:   %.250s: azken konfiguratutako bertsioa %.250s da.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
eu:   %.250s: %.250s hornitzen du, existitzen da eta %s da.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
eu:   %.250s: %.250s hornitzen du, baina instalatu egin behar da.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
eu:   %.250s: %.250s hornitzen du, baina %s da.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
eu:   %.250s: %.250s hornitzen du, baina konfigurazioa kendu behar da.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
eu:   %.250s: %.250s hornitzen du, baina kendu egin behar da.

en:   %s (%s) provides %s.
eu:   %s (%s)(e)k %s hornitzen du.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
eu:   -?|--help                           Erakutsi laguntzako mezu hau.
      --version                          Erakutsi bertsioa.

en:   Package %s awaits trigger processing.
eu:   %s paketea abiarazlearen prozesuaren zain dago.

en:   Package %s is not configured yet.
eu:   %s paketea ez dago konfiguratuta oraindik.

en:   Package %s is not installed.
eu:   %s paketea ez dago instalatuta.

en:   Package %s is to be removed.
eu:   %s paketea kendu egingo da.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
eu:   %s paketea, %s hornitzen duena, abiarazlearen prozesuaren zain dago.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
eu:   %s paketea, %s hornitzen duena, oraindik ez dago konfiguratuta.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
eu:   %s paketea, %s hornitzen duena, ez dago instalatuta.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
eu:   %s paketea, %s hornitzen duena, kendu egingo da.

en:   Version of %s on system is %s.
eu:   %s(r)en sistemako bertsioa %s da.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
eu:   Sistemako %s(r)en bertsioa, %s hornituta, %s da.

en:   Version of %s to be configured is %s.
eu:   Konfiguratuko den %s(r)en bertsioa %s da.

en:   link currently absent
eu:  esteka ez dago une honetan

en:   link currently points to %s
eu:  estekak unean %s(e)ra darama

en:   slave %s: %s
eu:   %s morroia: %s

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
eu:  %7jd byte, %5d lerro   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
eu:  %d - %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
eu[0]: pakete %d, ondoko sekzioetan:
eu[1]:  %d pakete, ondoko sekzioetan:

en:  %s (%jd bytes)
eu:  %s (%jd byte)

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
eu:  %s (%s)(e)k %s apurtzen du eta %s da.

en:  %s (not a plain file)
eu:  %s (ez da fitxategi arrunta)

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
eu:  ==> Instalatu zenetik ezabatua (zuk edo script batek).

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
eu:  ==> Zuk edo script batek sortutako fitxategia.
     ==> Pakete-mantentzaileak paketearekin batera hornitutako fitxategia.

en:  ==> Keeping old config file as default.
eu:  ==> Lehenespenez konfigurazioko fitxategi zaharra mantentzen.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
eu:  ==> Instalatu zenetik aldatu da (zuk edo script batek).

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
eu:  ==> Pakete banatzaileak bertsio eguneratu bat bidali du.

en:  ==> Using current old file as you requested.
eu:  ==> Uneko fitxategi zaharra erabiltzen ari da, zuk eskatu bezala.

en:  ==> Using new config file as default.
eu:  ==> Lehenespenez konfigurazioko fitxategi berria erabiltzen.

en:  ==> Using new file as you requested.
eu:  ==> Fitxategi berri bat erabiltzen ari da, zuk eskatu bezala.

en:  Package %s: part(s)
eu:  %s paketea: zati(ak)

en:  The default action is to install the new version.
eu:  Ekintza lehenetsia bertsio berria instalatzea da.

en:  The default action is to keep your current version.
eu:  Ekintza lehenetsia instalatuta dagoen bertsioa mantentzea da.

en:  and
eu:  eta

en:  depends on
eu:  honen mendekoa da:

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
eu[0]: espero zen programa %d ez da PATH aldagaian aurkitu
    edo ez da exekutagarria.
    %s
eu[1]: espero ziren %d programa ez dira PATH aldagaian aurkitu
    edo ez dira exekutagarriak.
    %s

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
eu[0]: fitxategi edo direktorio %d dago unean instalatuta).
eu[1]: %d fitxategi edo direktorio daude unean instalatuta).

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
eu[0]: Eskatutako kontrol osagai %d falta da
eu[1]: Eskatutako kontrol %d osagai falta dira

en: %s (subprocess): %s
eu: %s (azpiprozesua): %s

en: %s - priority %d
eu: %s - %d lehentasuna

en: %s breaks %s
eu: %s(e)k %s hausten du

en: %s conflicts with %s
eu: %s(e)k %s(r)ekin gatazkan dago

en: %s corrupt: %s
eu: %s hondatuta dago: %s

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
eu: %s arazketa-aukera, --debug=<zortzitarra> edo -D<zortzitarra>:
    
     zenbakia iturburu-erref.  azalpena

en: %s depends on %s
eu: %s paketea %s(r)en mendekoa da

en: %s enhances %s
eu: %s(e)k %s hobetzen du

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
eu: %s behartzeko aukerak - arazoak daudenean portaera kontrolatzeko:
      abisatu baina jarraitu:  --force-<gauza>,<gauza>,...
      geldiarazi errorearekin:    --refuse-<gauza>,<gauza>,... | --no-force-<gauza>,...
     Gauzak behartzea:

en: %s is locked by another process
eu: '%s' beste prozesuren batek blokeatuta dauka

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
eu: %s ez dago ondo instalatuta; mendekotasunei ez ikusi egingo zaie

en: %s pre-depends on %s
eu: %s paketea %s(r)en aurremendekoa da

en: %s recommends %s
eu: %s(e)k %s gomendatzen du

en: %s suggests %s
eu: %s(e)k %s iradokitzen du

en: %s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
eu: %s/%s aldatu egin da (eskuz edo script batez), eskuzko eguneraketara aldatzen

en: %s/%s is dangling; it will be updated with best choice
eu: %s/%s esekita dago, aukera onenarekin eguneratuko da

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
eu: %s:
        Zati-formatuaren bertsioa:   %d.%d
        Pakete zatia:                %s
            ... bertsioa:            %s
            ... arkitektura:            %s
            ... MD5 kontrol batura:  %s
            ... luzera:              %jd byte
            ... zatitu:              %jd bytetik
        Zati zenbakia:               %d/%d
        Zati luzera:                 %jd byte
        Zatiaren desplazamendua:     %jd byte
        Zati fitxategiaren tamaina
                      (erabilitako zatia):    %jd byte

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
eu: %s: '%.250s' konf. fitxategia ez da fitxategi arrunta, ezta esteka sinbolikoa ere (= '%s')

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
eu: %s: badirudi '%.250s' konf. fitxategia fitxategi-izen endekatua dela
     ('%s' '%s'(r)en esteka sinbolikoa da)

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
eu: %s: '%s' konfigurazioko fitxategia esteka zirkular bat da 
     (= '%s')

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
eu: %s: mendekotasun arazoak, baina eskatu bezala konfiguratuko da:
    %s

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
eu: %s: mendekotasun arazoak, baina eskatu bezala kenduko da:
    %s

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
eu: %s: mendekotasun arazoak, baina eskatu bezala kenduko da:
    %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
eu: %s: errorea sarrera bzip2 korrontearekin lotzean

en: %s: error binding input to gzip stream
eu: %s: errorea sarrera gzip korrontearekin lotzean

en: %s: error binding output to bzip2 stream
eu: %s: errorea irteera bzip2-ren korrontearekin lotzean

en: %s: error binding output to gzip stream
eu: %s: errorea irteera gzip korrontearekin lotzean

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
eu: %s: huts egin du '%.250s'(e)tik '%.250s'(e)ra estekatzean: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
eu: %s: huts egin du '%.250s' kentzean (gainidatzi aurretik): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
eu: %s: huts egin du '%.250s' ezabatzean: %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
eu: %s: huts egin du '%.250s' babeskopia zaharra kentzean : %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
eu: %s: huts egin du banatutako '%.250s' bertsio zaharra kentzean: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
eu: %s: huts egin du '%.250s'-tik '%.250s'-ra izena aldatzean: %s

en: %s: internal bzip2 read error
eu: %s: bzip2-en irakurketaren barneko errorea

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
eu: %s: bzip2-en irakurketaren barneko errorea: '%s'

en: %s: internal bzip2 write error
eu: %s: bzip2-en idazketaren barneko errorea

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
eu: %s: bzip2-en idazketaren barneko errorea: '%s'

en: %s: internal gzip read error
eu: %s: gzip-en irakurketaren barneko errorea

en: %s: internal gzip read error: '%s'
eu: %s: gzip-en irakurketaren barneko errorea: '%s'

en: %s: internal gzip write error
eu: %s: gzip-en idazketaren barneko errorea

en: %s: internal gzip write error: %s
eu: %s: gzip-en idazketaren barneko errorea: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
eu: %s: gzip-en idazketaren barneko errorea: '%s'

en: %s: lzma close error
eu: %s: lzma-ren ixtearen errorea

en: %s: lzma error: %s
eu: %s: lzma-ren errorea: %s

en: %s: lzma read error
eu: %s: lzma-ren irakurketaren errorea

en: %s: lzma write error
eu: %s: lzma-ren idazketaren errorea

en: %s: pass-through copy error: %s
eu: %s: modu zuzeneko kopiaren errorea: %s

en: %s: unable to open %s for hash: %s
eu: %s: ezin da %s ireki hash egiteko: %s

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
eu: %s: ezin da '%s' konfigurazioko fitxategiko esteka irakurri
     (= '%s'): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
eu: %s: ezin da atzitu '%s' konfigurazioko fitxategia
     (= '%s'): %s

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
eu: '%.255s': ez dauka '%.255s' kontrol-osagairik

en: '%s' clashes with '%s'
eu: '%s'(e)k '%s'(r)ekin gatazkan dago

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
eu: '%s'(e)k erabiltzaileak definitutako '%s' lehentasun-balioa dauka

en: '%s' does not take a value
eu: '%s'(e)k ez du baliorik hartzen

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
eu: '%s' eremua, '%.255s' paketearen izen baliogabea: %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
eu: '%s' eremua, arkitekturaren izena falta da, edo zaborra dago arkitekturaren izena espero zen lekuan

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
eu: '%s' eremua, paketearen izena falta da, edo zaborra dago paketearen izena espero zen lekuan

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s':
     '%c' zaharkitua dago; horren ordez, erabili '%c=' edo '%c%c'

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s':
     %c%c bertsioaren erlazio okerra

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s':
     balio zehatz inplizitua bertsio zenbakian; horren ordez '=' erabiltzea gomendatzen da

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s':
     bertsioaren balioa alfazenbakizkoa ez den batekin hasten da; zuriune bat gehitzea gomendatzen da

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
eu: '%s' eremua, erreferentzia: '%.255s'; baliogabeko '%.255s' arkitektura-izena: %s

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c'
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s': bertsioak '%c' dauka

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
eu: '%s' eremua, honekiko erreferentzia: '%.255s': bertsioa osatu gabe

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
eu: '%s' eremua, sintaxi errorea'%.255s' paketearen erreferentziaren ondoren

en: '%s' needs a value
eu: '%s'(e)k balio bat behar du

en: '%s' not found in PATH or not executable
eu: '%s' ez da PATH aldagaian aurkitu edo ez da exekutagarria

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
eu: (Kontuan hartu %s desagertu dela, guztiz ordeztu delako.)

en: (Reading database ...
eu: (Datu-basea irakurtzen ...

en: (no description available)
eu: (azalpena ez dago erabilgarri)

en: (total %jd bytes)
eu: (%jd byte guztira)

en: , core dumped
eu: , nukleoa iraulita

en: -%c option does not take a value
eu: -%c aukerak ez du baliorik hartzen

en: -%c option takes a value
eu: -%c aukerak balio bat hartzen du

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
eu: --%s --pending: ez du hartzen aukerakoa ez den argumenturik

en: --%s --recursive needs at least one path argument
eu: --%s --recursive: bide-izenaren argumentu bat behar du gutxienez

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
eu: --%s: .deb fitxategi-izenaren eta direktorioaren argumentuak behar ditu

en: --%s needs <name>
eu: --%s aukerak <izena> behar du

en: --%s needs <name> <path>
eu: --%s aukerak <izena> <bideizena> behar ditu

en: --%s needs a .deb filename argument
eu: --%s: .deb fitxategi-izen argumentu bat behar du

en: --%s needs a <directory> argument
eu: --%s aukerak <direktorio> argumentu bat behar du

en: --%s needs a <file> argument
eu: --%s aukerak <fitxategia> argumentua behar du

en: --%s needs a single argument
eu: --%s aukerak argumentu bakar bat behar du

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
eu: --%s: helburu direktorio bat behar du.
    Beharbada dpkg --install erabili nahi zenuen?

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
eu: --%s legezko pakete-izena behar du. '%.250s' ez da; %s

en: --%s needs at least one package archive file argument
eu: --%s: paketearen fitxategiak argumentu bat behar du gutxienez

en: --%s needs at least one package name argument
eu: --%s: pakete-izenaren argumentu bat behar du gutxienez

en: --%s needs four arguments
eu: --%s aukerak lau argumentu behar ditu

en: --%s option does not take a value
eu: --%s aukerak ez du baliorik hartzen

en: --%s option takes a value
eu: --%s aukerak balio bat hartzen du

en: --%s requires a positive octal argument
eu: --%s: argumentu zortzitar positibo bat behar du

en: --%s requires one or more part file arguments
eu: --%s(e)k zati-fitxategiko argumentu bat edo gehiago behar ditu

en: --%s takes at most one Packages-file argument
eu: --%s: gehienez pakete-fitxategiko argumentu bakarra behar du

en: --%s takes at most two arguments
eu: --%s: gehienez bi argumentu hartzen ditu

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
eu: --%s: bi argumentu hartzen ditu gutxienez (.deb eta direktorioa)

en: --%s takes exactly one argument
eu: --%s: argumentu bat hartzen du zehazki

en: --%s takes exactly two arguments
eu: --%s aukerak bi argumentu hartzen ditu zehazki

en: --%s takes no arguments
eu: --%s: ez du argumenturik hartzen

en: --%s takes one package name argument
eu: --%s aukerak pakete-izena bat hartzen du argumentu gisa

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
eu: --%s: argumentu bat bakarrik hartzen du (.deb fitxategi-izena)

en: --auto requires exactly one part file argument
eu: --auto: zati fitxategiko argumentu bat behar du zehazki

en: --auto requires the use of the --output option
eu: --auto aukerak --output erabiltzea eskatzen du

en: --compare-versions bad relation
eu: --compare-versions: okerreko erlazioa

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
eu: --compare-versions: hiru argumentu hartzen ditu: <bertsioa> <erlazioa> <bertsioa>

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
eu: --install aukerak <esteka> <izena> <bideizena> <lehentasuna> behar ditu

en: --search needs at least one file name pattern argument
eu: --search: fitxategi-izeneko eredu-argumentu bat behar du gutxienez

en: --slave needs <link> <name> <path>
eu: --slave aukerak <esteka> <izena> <bideizena> behar ditu

en: --slave only allowed with --install
eu: --slave aukera --install aukerarekin soilik onartzen da

en: --split needs a source filename argument
eu: --split: iturburuko fitxategi-izena behar du argumentu gisa

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
eu: --split: iturburuko fitxategi-izen bat eta helburuko aurrizki bat hartzen du gehienez

en: --update given but %s does not exist
eu: --update eman da baina %s ez dago

en: --update is useless for --remove
eu: --update ezin da --remove aukerarekin erabili

en: ... it looks like that went OK
eu: ... badirudi dena ondo joan dela

en: ; however:
eu: ; nolanahi ere:

en: <compress> from tar -cf
eu: <konprimitua> tar -cf komandoarekin

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
eu: <deb> Debian formatuko artxiboen fitxategi-izena da.
    <cfile> fitxategi-osagai administratiboaren izena da.
    <cfield> 'control' fitxategi nagusiko eremuen izena da.

en: <decompress>
eu: <deskonprimitu>

en: <link> and <path> can't be the same
eu: <esteka> eta <bideizena> ezin dira berdina izan

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
eu: <esteka> esteka sinbolikoa da, %s/<izena>-ra zuzentzen duena.
      (adib. /usr/bin/pager)
    <izena> esteken talde honen izen maisua da.
      (adib. pager)
    <bideizena> alternatiben helburuko fitxategietariko baten kokalekua da.
      (adib. /usr/bin/less)
    <lehentasuna> osoko bat da; zenbaki altuko aukerek lehentasun
    altuagoa dute modu automatikoan.

en: <package status and progress file descriptor>
eu: <paketearen egoera eta aurrerapenaren fitxategiaren deskriptorea>

en: <standard error>
eu: <errore estandarra>

en: <standard input>
eu: <sarrera estandarra>

en: <standard output>
eu: <irteera estandarra>

en: Adding '%s'
eu: '%s' gehitzen

en: Allow installation of conflicting packages
eu: Baimendu gatazkan dauden paketeak instalatzea

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
eu: %s alternatiboa ez da aldatu %s hautapena ez baitago eskuragarri.

en: Always install missing config files
eu: Beti instalatu falta diren konfigurazio-fitxategiak

en: Always use the new config files, don't prompt
eu: Erabili beti konfigurazio-fitxategi berriak, ez galdetu

en: Always use the old config files, don't prompt
eu: Erabili beti konfigurazio-fitxategi zaharrak, ez galdetu

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
eu: Beste prozesu batek datu-basea blokeatu du idazteko, eta
    baliteke unean aldaketak egiten egotea. Arazo hauetariko
    batzuen zergatia izan daiteke.

en: Architecture
eu: Arkitektura

en: Authenticating %s ...
eu: %s autentifikatzen...

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
eu: Komandoak:
      --add <jabea> <taldea> <modua> <bide-izena>
                               gehitu <bide-izena> sarrera berria datu-baseari.
      --remove <fitxategia>          kendu fitxategia datu-basetik.
      --list [<eredu-globala>]  zerrendatu uneko datu-baseko gainidazketak.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
eu: Komandoak:
      --check-supported                Begiratu exekutatzen ari den dpkg-ek abiarazleak onartzen dituen.

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
eu: Komandoak:
      --install <esteka> <izena <bideizena> <lehentasuna>
        [--slave <esteka> <izena> <bideizena>] ...
                               gehitu alternatiben talde bat sistemari.
      --remove <izena> <bideizena>   kendu <bideizena> alternatiben 
                                            <izena> taldetik.
      --remove-all <izena>      kendu <izena> taldea sistemako alternatibetik.
      --auto <izena>               aldatu <izena> esteka maisutik modu
                                             automatikora.
      --display <izena>         bistaratu <izena> taldeari buruzko informazioa.
      --query <izena>           --display <izena> aukeraren bertsio analizagarri
                                          automatikoa.
      --list <izena>               bistaratu <izena> taldearen helburu guztiak.
      --get-selections         zerrendatu alternatiboa nagusien izena eta
                                       haien egoera.
      --set-selections         irakurri alternatiboaren egoera sarrera 
                                       estandarretik.
      --config <izena>        erakutsi <izena> taldearen alternatiboak eta 
                                        eskatu erabiltzaileari bat hautatzea erabiltzeko.
      --set <izena> <bideizena>      ezarri <bideizena> <izena>ren alternatiboa
                                         gisa.
      --all                    deitu --config alternatiboa guztietan.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile> ...]    Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield> ...]  Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
eu: Komandoak:
      -b|--build <direktorioa> [<deb>]   Eraiki artxibo bat.
      -c|--contents <deb>                Zerrendatu edukia.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]       Erakutsi informazioa stdout-en.
      -W|--show <deb>                    Erakutsi informazioa pakete(et)an
      -f|--field <deb> [<cfield>...]     Erakutsi eremua(k) stdout-en.
      -e|--control <deb> [<direktorioa>] Erauzi kontrol-informazioa.
      -x|--extract <deb> <direktorioa>   Erauzi fitxategiak.
      -X|--vextract <deb> <direktorioa>  Erauzi eta zerrendatu fitxategiak.
      -R|--raw-extract <deb> <direktorioa>
                                       Erauzi kontrol-informazioa eta fitxategiak.
      --ctrl-tarfile <deb>             Eman kontrolaren tar fitxategia.
      --fsys-tarfile <deb>            Eman fitxategi-sistemaren tar 
                                                fitxategia.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
eu: Komandoak:
      -s|--split <fitxat.> [<aurrizkia>] Artxiboa zatitzen du.
      -j|--join <zatia> <zatia> ...      Zatiak elkartzen ditu.
      -I|--info <zatia> ...              Erakutsi zatiaren informazioa.
      -a|--auto -o <osoa> <zatia>        Metatu automatikoki zatiak.
      -l|--listq                         Zerrendatu bat ez datozenak.
      -d|--discard [<fitxategia> ...]    Baztertu bat ez datozenak.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
eu: Komandoak:
      [--add] <file>           gehitu desbiderapen bat.
      --remove <fitxategia>          kendu desbiderapena.
      --list [<eredu_orokorra>]  erakutsi fitxategiaren desbiderapena.
      --listpackage <fitxategia>     erakutsi zer paketek desbideratzen duen fitxategia.
      --truename <fitxategia>        erakutsi desbideratutako fitxategiaren izena.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
eu: --compare-versions: konparazio-eragileak hauek dira:
     lt le eq ne ge gt               (bertsiorik ezean, tratatu zaharrena balitz bezala);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl          (bertsiorik ezean, tratatu berriena balitz bezala);
     < << <= = >= >> >      (kontrol-fitxategiaren sintaxiarekiko 
                                            bateragarritasunerako bakarrik).

en: Configuration file '%s'
eu: '%s' konfigurazioko fitxategia

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
eu: '%s' konfigurazioko fitxategia (unekoa '%s')

en: Configure any package which may help this one
eu: Edozer pakete konfiguratzeak honi lagun diezaioke

en: De-configuring %s (%s) ...
eu: %s (%s) konfigurazioa kentzen...

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
eu: %s (%s) konfigurazioa kentzen, %s (%s) kendu ahal izateko...

en: Debian %s package management program query tool version %s.
eu: Debian %s pakete-kudeaketarako programaren %s bertsioa.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
eu: Debian %s paketearen abiarazlearen lanabesaren %s bertsioa.

en: Debian %s version %s.
eu: Debian %s %s bertsioa.

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
eu: '%s' debian pakete-artxiboaren amaierako %s bertsioa.

en: Debian '%s' package management program version %s.
eu: Debian '%s' pakete-kudeatzailearen %s bertsioa.

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
eu: Debian paketeak zatitu/batzeko '%s' tresna; %s bertsioa.

en: Deleted %s.
eu: %s ezabatu da.

en: Dependencies and conflicts
eu: Mendekotasunak eta gatazkak

en: Description
eu: Azalpena

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
eu: Nahia=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Egoera=Not/Inst/Cfg-files/Unpacked/Failed-cfg/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(bat ere ez)/Hold/Reinst-required/X=both-problems (Status,Err: uppercase=bad)

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
eu: Ez landu S/I-ko eragiketa seguruak deskonprimitzean

en: Errors were encountered while processing:
eu: Erroreak aurkitu dira prozesatzean:

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
eu: Irteeraren egoera:
       0 = Ados
       1 = --auto argumentuarekin, fitxategia ez da zatia
       2 = arazoak

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
eu: '%.250s' fitxategia ez da zati anitzeko artxibo baten zatia.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
eu: Formatuaren sintaxia:
      Formatua pakete bakoitzarekin erakutsiko den katea da. Formatuak
      ihes-sekuentzia klasikoak izan ditzake: \n (lerro-jauzia), \r (orga
      itzulera) edo \\ (alderantzizko barra soila). Pakete-informazioa
       sartzeko, txertatu aldagai-erreferentzia pakete-eremuetan, ${var[;zabalera]}
      sintaxiarekin. Eremuak eskuinean lerrokatuko dira, zabalera negatiboa ez 
      bada. Negatiboa bada, aldiz, ezkerrean lerrokatuko dira.

en: Generally helpful progress information
eu: Aurrerapenari buruzko informazio lagungarria

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
eu: '%s' partekatutako desbiderapena kentzeko eskaerari ez ikusi egiten.

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
eu: Desbideratutako '%2$s' paketearen '%1$s' fitxategia izenez aldatzeko eskaerari ez ikusi egingo zaio

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
eu[0]: Pakete %d-i buruzko informazioa eguneratu da.
eu[1]: %d paketeri buruzko informazioa eguneratu da.

en: Insane amounts of drivel
eu: Amaigabeko jarioa

en: Install a package even if it fails authenticity check
eu: Instalatu paketea nahiz eta bere autentifikazioaren egiaztapenak huts egin

en: Install even if it would break another package
eu: Instalatu nahi eta beste paketeren bat honda dezakeen

en: Installing new version of config file %s ...
eu: %s konfigurazioko fitxategiaren bertsio berria instalatzen...

en: Invocation and status of maintainer scripts
eu: Mantentzailearen script-aren deia eta egoera

en: Junk files left around in the depot directory:
eu: Fitxategi baztergarri batzuk biltegi-direktorioan utzi dira:

en: Leaving '%s'
eu: '%s' uzten

en: Lots of dependencies/conflicts output
eu: Mendekotasunen/gatazken irteera xehea

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
eu: dpkg/info direktorioari buruzko azalpen luzeak

en: Lots of output for each configuration file
eu: Prozesatutako konfigurazio-fitxategi bakoitzaren irteera xehea

en: Lots of output for each file processed
eu: Prozesatutako fitxategi bakoitzaren irteera xehea

en: Lots of output regarding triggers
eu: Falta diren abiarazleen irteera xehea

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
eu: %s paketearen kopia bat baino gehiago deskonprimitu da
     exekuzio honetan!  Behin bakarrik konfiguratuko da.

en: Name
eu: Izena

en: No diversion '%s', none removed.
eu: Ez dago '%s' desbiderapenik, ez da ezabatuko

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
eu: Oharra: supererabiltzailearen PATHak honakoak izan ohi ditu:
    /usr/local/sbin, /usr/sbin eta /sbin

en: Nothing to configure.
eu: Ezer ez konfiguratzeko.

en: Offer to replace config files with no new versions
eu: Eskaini konfigurazio-fitxategiak berriak ez diren bertsioekin ordeztea

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
eu: Aukerak:
      --admindir=<direktorioa>      Erabili <direktorioa> %s(r)en ordez.
      --by-package=<paketea>     Gainidatzi abiarazle itxoinlaria
                                                    (normalean dpkg-ek ezarrita).
      --await                                   Paketeak prozesatzearen zain egon behar du.
      --no-await                              Ez dago paketerik prozesuaren zain dagoenik
      --no-act                                 Probatu bakarrik, ez ezer aldatu.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
eu: Aukerak:
      --admindir=<direktorioa>        Erabili <direktorioa> %s(r)en ordez
      --load-avail                               Erabili fitxategi erabilgarria   -f|--showformat=<formatua>   Erabili beste formatu bat --show egiteko

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>,...
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-...                Override problems (see --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Stop when problems encountered.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
eu: Aukerak:
      --admindir=<direktorioa>    Erabili <direktorioa> %s(r)en ordez
      --root=<direktorioa>           Instalatu bestelako erroko direktorioan.
      --instdir=<direktorioa>        Aldatu instalazioaren direktorioa, 
                                                  administratzailearen direktorioa aldatu gabe.
      --path-exclude=<eredua>   Ez instalatu shell-aren eredu batekin
                                                  bat datorren bide-izenik.
      --path-include=<eredua>    Sartu berriro eredu bat aurreko
                                                  bazterketaren ondoren.
      -O|--selected-only                 Saltatu instalatzeko/eguneratzeko
                                                  hautatu ez  diren paketeak.
      -E|--skip-same-version          Saltatu bertsio bera instalatuta duten
                                                  paketeak.
      -G|--refuse-downgrade         Saltatu bertsio berriagoa instalatuta
                                                  duten paketeak.
      -B|--auto-deconfigure           Instalatu, beste paketeren bat hondatu
                                                  arren.
      --[no-]triggers                      Saltatu edo derrigortu jarraikako
                                                  abiarazlearen prozesuak.
      --verify-format=<formatua> Egiaztatu irteeraren formatua (onartuta: 'rpm').
      --no-debsig                          Ez saiatu pakete-sinadurak egiaztatzen
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                          Azaldu zer egin nahi duzun, baina egin gabe
      -D|--debug=<zortzitarra>    Gaitu arazketa (ikus -Dhelp edo 
                                                 --debug=help)
      --status-fd <n>                   Bidali egoera-aldaketen eguneratzeak 
                                                 <n> fitxategi-deskriptoreari
      --status-logger=<komandoa>  Bidali egoeraren aldaketen eguneraketak
                                                 <komandoa>-aren stdin-era.
      --log=<fitxategi-izena>        Idatzi aldaketen eta ekintzen egoeraren
                                                 egunkaria <fitxategi-izenean>
      --ignore-depends=<paketea>,...
                                           Ez ikusi egin <paketea>ren mendekotasunei
      --force-...                       Jaramonik ez arazoei (ikus --force-help)
      --no-force-...|--refuse-...      Gelditu arazoak aurkitzean.
      --abort-after <n>               Abortatu <n> errore aurkitu ondoren.

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
eu: Aukerak:
       --depotdir <direktorioa>        <direktorioa> erabili %s/%s ordez
      -S|--partsize <tamaina>          KiB-tan, '-s'rekin (lehenetsia: 450)
      -o|--output <fitxategia>          Fitxategi-izena, '-j'rekin (lehenetsia:
                                                     <paket>_<berts>_<arki>.deb)
      -Q|--npquiet                            Ez erakutsi ezer -a zatia ez denean
      --msdos                                  Sortu 8.3 fitxategi-izenak

en: Output for each configuration file
eu: Prozesatutako konfigurazio-fitxategi bakoitzaren irteera

en: Output for each file processed
eu: Prozesatutako fitxategi bakoitzaren irteera

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
eu: Gainidatzi fitxategi desbideratu bat desbideratu gabeko bertsio batekin

en: Overwrite a file from one package with another
eu: Gainidatzi pakete bateko fitxategia beste batekin

en: Overwrite one package's directory with another's file
eu: Gainidatzi pakete baten direktorioa beste baten fitxategiekin

en: PATH is missing important programs, problems likely
eu: PATH-ek programa garrantzitsuak falta ditu, arazoak litekeena

en: PATH is not set
eu: PATH ez da ezarri

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
eu: %s paketea mantenduta dago, ez da ukituko.  Erabili --force-hold
    gainidazteko

en: Package %s listed more than once, only processing once.
eu: %s paketea behin baino gehiagotan azaltzen da, baina behin bakarrik prozesatuko da.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
eu: '%s' paketeak ez dauka fitxategirik (!)

en: Packages not yet reassembled:
eu: Paketeak oraindik ez dira muntatu berriro:

en: Part %d of package %s filed (still want
eu: %2$s paketearen %1$d zati-fitxategian (oraindik falta:

en: Path
eu: Bide-izena

en: Pre-Depends field
eu: 'Pre-Depends' eremua

en: Preparing to unpack %s ...
eu: %s deskonprimitzeko prestatzen...

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Process even packages with wrong or no architecture
eu: Prozesatu bahi eta paketeak okerrekoak edo arkitekturarik gabekoak izan

en: Process even packages with wrong versions
eu: Prozesatu paketeak nahiz eta okerreko bertsiokoak izan

en: Process incidental packages even when on hold
eu: Prozesatu sor litezkeen paketeak atxikitzekoak badira ere

en: Processing triggers for %s (%s) ...
eu: %s (%s)-(r)en abiarazleak prozesatzen ...

en: Processing was halted because there were too many errors.
eu: Prozesua geldiarazi da errore gehiegi zeudelako.

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
eu: %s (%s): konfigurazio-fitxategiak purgatzen ...

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
eu[0]: %s paketea batzen zati %detik:
eu[1]: %s paketea batzen %d zatitatik:

en: Recorded info about %s from %s.
eu: %s(r)i buruzko informazioa erregistratu da %s(e)tik.

en: Remove an essential package
eu: Kendu funtsezko pakete bat

en: Remove packages which require installation
eu: Kendu instalatzea eskatzen duten paketeak

en: Removing %s (%s) ...
eu: %s (%s) kentzen...

en: Removing '%s'
eu: '%s' kentzen

en: Replace a package with a lower version
eu: Ordeztu paketea bertsio baxuago batekin

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
eu: Instalatutako %s (%s) paketeko fitxategiekin ordeztuta...

en: Replacing available packages info, using %s.
eu: Pakete erabilgarrien informazioa ordezten, %s erabiliz.

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
eu: %s (%s) pakete zaharreko fitxategiak ordezten...

en: Selecting previously unselected package %s.
eu: Aurrez desautatutako %s paketea hautatzen.

en: Selection
eu: Hautapena

en: Set all force options
eu: Ezarri behartzeko aukera guztiak

en: Setting up %s (%s) ...
eu: %s (%s) konfiguratzen...

en: Silly amounts of output regarding triggers
eu: Falta diren abiarazleen irteera kopuru urria

en: Skip invalid line: %s
eu: Saltatu lerro baliogabea: %s

en: Skip unknown alternative %s.
eu: Utzi alde batera %s alternatiboa ezezaguna.

en: Skipping unselected package %s.
eu: Desautatutako %s paketea saltatzen.

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
eu[0]: '%s' paketea zati %d-ean zatitzen:
eu[1]: '%s' paketea %d-tan zati zatitzen:

en: Status
eu: Egoera

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
eu: Honako paketeak beste paketeek aktibatutako abiarazleen
    prozesuen zain daude. Prozesu hauek eskatzeko erabili 
    dselect edo dpkg --configure --pending (edo dpkg --triggers-only):

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
eu: Pakete hauek gaizki daude, instalazioan zehar arazo larriak egon
    direlako. Berriro instalatu behar dira (eta beren mende dauden
    pakete guztiak) ondo lan egiteko:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
eu: Pakete hauek zerrendaren kontrol-fitxategia falta zaie
    datu-basean. Berriro instalatu behar dira:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
eu: Pakete hauek md5sums kontrol-fitxategia falta zaie
    datu-basean. Berriro instalatu behar dira:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
eu: Pakete hauek ez daude guztiz konfiguratuta, beharbada konfiguratu ziren
    lehenengo aldian arazoak egon zirelako. Saiatu berriro konfiguratzen
    dpkg --configure <paketea> erabiliz edo configure menu-aukerarekin
    dselect-en:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
eu: Pakete hauek ez daude guztiz konfiguratuta, instalazioan zehar arazoak
    egon direlako. Saiatu berriro instalatzen; paketeak kentzeko, erabili
    dselect edo dpkg --remove:

en: The following packages do not have an architecture:
eu: Pakete hauek ez daukate arkitekturarik:

en: The following packages have an illegal architecture:
eu: Pakete hauek arkitektura ilegala daukate:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
eu: Pakete hauek kanpoko arkitektura ezezaguna daukate, 
    mendekotasun arloko arazoak sor daitezke interfazetan.
    'dpkg --add-architecture' komandoarekin kanpoko
    arkitektura erregistratuz konpon daiteke:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
eu: Honako paketeak abiarazi diren arren, abiarazlearen prozesua
    ez da oraindik amaitu. Abiarazlearen prozesua eskatzeko erabili 
    dselect edo dpkg --configure --pending (edo dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
eu: Pakete hauek deskonprimitu dira, baina oraindik ez dira konfiguratu.
    Konfiguratzeko, erabili dpkg --configure edo configure menu-aukera
    dselect-en:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
eu[0]: Aukera %d dago %s ordezteko (%s hornituz).
eu[1]: %d aukera daude %s ordezteko (%s hornituz).

en: There is no program which provides %s.
eu: Ez dago %s hornitzen duen programarik.

en: There is only one alternative in link group %s (providing %s): %s
eu: alternatiboa bat bakarrik dago %s esteken taldean (%s hornitzen duena): %s

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
eu: Software hau librea da; kopiatzeko baldintzen berri izateko, ikus
    GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2 bertsioa edo berriagoa.
    EZ dago bermerik.

en: Trigger activation and processing
eu: Abiarazi aktibatzea eta prozesatzea

en: Try to (de)install things even when not root
eu: Saiatu gauzak (des)instalatzen nahiz eta 'root' ez izan

en: Turn all dependency problems into warnings
eu: Bihurtu mendekotasun-arazo guztiak abisu

en: Turn dependency version problems into warnings
eu: Bihurtu mendekotasun-arazoak abisu

en: Type 'exit' when you're done.
eu: Idatzi 'exit' amaitutakoan.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
eu: Idatzi dpkg --help paketeak instalatu eta desinstalatzeko laguntza lortzeko [*];
    Erabili 'apt' edo 'aptitude' paketeak errazago kudeatzeko.
    Idatzi dpkg -Dhelp dpkg arazketa-banderen balioen zerrenda ikusteko;
    Idatzi dpkg --force-help behartzeko aukeren zerrenda lortzeko;
    Idatzi dpkg-deb --help *.deb fitxategiak eraldatzeko laguntza lortzeko;
    
    [*] markatutako aukerek emaitza handia dute - iragazi 'less' edo 'more' erabiliz.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
eu: Idatzi dpkg-deb --help *.deb fitxategiak manipulatzeko laguntza lortzeko;
    Idatzi dpkg --help paketeak instalatu eta desinstalatzeko laguntza lortzeko.

en: Type dpkg-split --help for help.
eu: Idatzi dpkg-split --help laguntza lortzeko.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
eu: Idatzi dpkg-trigger --help lanabes honen laguntza lortzeko.

en: Unpacking %s (%s) ...
eu: %s (%s) deskonprimitzen...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
eu: %s (%s) deskonprimitzen (%s) gainean...

en: Updating available packages info, using %s.
eu: Pakete erabilgarrien informazioa eguneratzen, %s erabiliz.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
eu: Erabilera: %s [<aukera> ...] <komandoa>

en: Usage: %s [<options> ...] <trigger-name>
           %s [<options> ...] <command>
eu: Erabilera: %s [<aukerak> ...] <abiarazle-izena>
           %s [<aukerak> ...] <komandoa>

en: Use '%s --help' for program usage information.
eu: Erabili '%s --help' programaren erabilerari buruzko laguntza lortzeko.

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
eu: Erabili 'apt' edo 'aptitude' paketeak errazago kudeatzeko.

en: Use --help for help about diverting files.
eu: Erabili --help fitxategi desbideratuei buruzko laguntza lortzeko.

en: Use --help for help about overriding file stat information.
eu: Erabili --help fitxategia gainidaztearen egoerari buruzko informazioa lortzeko.

en: Use --help for help about querying packages.
eu: Erabili --help paketeen kontsultari buruzko laguntza lortzeko.

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
eu: Erabili konfigurazio-fitxategi berrien aukera lehenetsiak
    bat erabilgarri egonez gero, ez galdetu. Ezin bada lehenetsirik
    aurkitu, galdetu egingo zaizu, konfigurazio zaharraren edo
    berriaren aukeretariko bat ematen denean izan ezik

en: Version
eu: Bertsioa

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
eu: dpkg-en bertsioa %s euskarriarekin ez dago oraindik konfiguratuta.
    Erabili 'dpkg --configure dpkg', eta ondoren saiatu berriro.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
eu: Gehitzean, lehenetsia --local eta --divert <jatorrizko>.distrib da.
    Kentzean, --package edo --local eta --divert pareko izan behar dira zehazten bada.
    Pakete preinst/postrm script-ak beti zehaztu behar dituzte --package eta --divert.

en: Would remove or purge %s (%s) ...
eu: %s (%s) kendu edo purgatuko litzateke...

en: [default=N]
eu: [lehenetsia=N]

en: [default=Y]
eu: [lehenetsia=Y]

en: [no default]
eu: [lehenespenik ez]

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
eu: administratze-direktorioa instalazio-direktorioaren barruan egon behar du dpkg ongi funtzionatzeko

en: also configuring '%s' (required by '%s')
eu: '%s' ere konfiguratzen ari da (honek behar du: '%s')

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
eu: %s(r)en alternatiboa (esteken %s taldearen zati) ez da existitzen. Alternatiben zerrendatik kentzen.

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
eu: %s alternatiboa ezin da nagusia izan: %s(r)en morroia da

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
eu: %s alternatiboa ezin da %s(r)en morroia izan: maisu alternatiboa da

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
eu: %s alternatiboa ezin da %s(r)en morroia izan: %s(r)en morroia da

en: alternative %s for %s not registered; not removing
eu: %2$s(r)en %1$s alternatiboa ez dago erregistratuta, ez da kentzen ari

en: alternative %s for %s not registered; not setting
eu: %2$s(r)en %1$s alternatiboa ez dago erregistratuta, ez da ezartzen ari

en: alternative link %s is already managed by %s
eu: %s esteka alternatiboa dagoeneko %s(e)k kudeatzen du

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
eu: %s esteka alternatiboa dagoeneko %s(e)k kudeatzen du (%s(r)en morroia)

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
eu: esteka alternatiboa ez da absolutua eta izan beharko zen: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
eu: izen alternatiboak (%s) ezin du ez '/' ez zuriunerik izan

en: alternative path %s doesn't exist
eu: %s bide-izen alternatiboa ez da existitzen

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
eu: bide-izen alternatiboa ez da absolutua eta izan beharko zen: %s

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
eu: '%s' paketearen izena anbiguoa da instalatutako instantzia bat baino gehiagorekin

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
eu: '%s'(r)en gainidazketa badago dagoeneko, baina --force ezarri denez, ez ikusi egingo zaio

en: an override for '%s' already exists; aborting
eu: '%s'(r)en gainidazketa badago dagoeneko, abortatzen

en: any diversion of %s
eu: %s(r)en edozein desbiderapena

en: any diversion of %s to %s
eu: %s(r)en edozein desbiderapen %s(e)ra

en: ar member name '%s' length too long
eu: ar '%s' kide-izena luzeegia da

en: ar member size %jd too large
eu: ar kidearen %jd tamaina luzeegia

[ctx: architecture]
en: <empty>
eu: <hutsik>

[ctx: architecture]
en: <none>
eu: <bat ere ez>

[ctx: architecture]
en: <unknown>
eu: <ezezaguna>

en: architecture '%s' is illegal: %s
eu: '%s' arkitektura ilegala da: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
eu: '%s' arkitektura erreserbatuta dago eta ezin da gehitu

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
eu: '%.250s' artxiboak bi kontrol-kide dauzka, utzi egingo da

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
eu: '%s' artxiboak uste baino lehenago dauka %.*s kidea '%s' baino lehenago, utzi egingo da

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
eu: '%s' artxiboak konpresio ezezaguna darabil '%.*s' kidearentzako, utzi egingo da

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
eu: artxiboko '%.255s' objektua mota ezezagunekoa da: 0x%x

en: archive control member size
eu: artxiboaren kontrol-kidearen tamaina

en: archive has invalid format version: %s
eu: artxiboak baliogabeko formatu-bertsio du: %s

en: archive has malformed control member size '%s'
eu: artxiboak gaizki osatutako '%s' kontrol-kidearen tamaina dauka

en: archive has no newlines in header
eu: artxiboak ez du lerro-jauzirik goiburuan

en: archive information header member
eu: artxiboaren informazioaren goiburuaren kidea

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
eu: artxiboaren formatu-bertsioa %d.%d da, lortu dpkg-deb berriagoa

en: archive magic version number
eu: artxiboaren bertsio-zenbaki magikoa

en: archive member header
eu: artxiboaren kidearen goiburua

en: archive part numbers
eu: artxiboaren zatiaren zenbakiak

en: archive part offset
eu: artxiboaren zatiaren desplazamendua

en: archive parts number
eu: artxiboaren zatien zenbakia

en: archive total size
eu: artxiboaren guztirako tamaina

en: auto mode
eu: modu automatikoa

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
eu: %s/%s-(r)en eguneraketa automatikoak desgaituta daude, ez da ukituko

en: awaiting trigger processing by another package
eu: beste pakete baten abiarazlearen prozesuaren zain

en: blank line in value of field '%.*s'
eu: lerro hutsa '%.*s' eremuaren balioan

en: broken due to failed removal or installation
eu: hautsita kentzean edo instalatzen huts egin duelako

en: broken due to postinst failure
eu: hautsita postinst-en hutsegitea dela eta

en: can't install unknown choice %s
eu: ezin da %s aukera ezezaguna instalatu

en: can't mmap package info file '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' paketearen informazio fitxategian 'mmap' egin

en: can't remove old postrm script
eu: ezin da postrm script zaharra kendu

en: can't stat package info file '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' paketearen informazio fitxategian 'stat' egin

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
eu: ezin zaio ar-eko kide-fitxategia (%s) '%s'(e)ri erantsi: %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
eu: ezin da paketearen '%s' zatia '%s'(r)i erantsi: %s

en: cannot append to '%s'
eu: ezin zaio '%s'(r)i erantsi

en: cannot close decompressor pipe
eu: ezin da deskonprimitzailearen kanalizazioa itxi

en: cannot compute MD5 hash for file '%s': %s
eu: ezin da '%s' fitxategiaren MD5 hash-a kalkulatu: %s

en: cannot compute MD5 hash for tar file '%.255s': %s
eu: ezin da '%.255s' tar artxiboaren MD5 hasha kalkulatu: %s

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
eu: ezin da byte anitzeko '%s' sekuentzia karaktere zabalera bihurtu

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
eu: ezin da byte anitzeko '%s' katea karaktere zabaleko katera bihurtu

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
eu: ezin da '%s' kopiatu '%s' artxiboan: %s

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
eu: ezin da '%s' kopiatu '%s' gisa: %s

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
eu: ezin da artxiboaren kidea '%s'(e)ndik deskonprimitzailearen kanalizaziora kopiatu: %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
eu: ezin da '%.255s'(r)en erauzitako datuak '%.255s'(e)ra kopiatu: %s

en: cannot divert directories
eu: ezin dira direktorioak desbideratu

en: cannot divert file '%s' to itself
eu: ezin da '%s' fitxategia bere burura desbideratu

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
eu: ezin da '%s' kontrol-fitxategia erauzi '%s'(e)ndik: %s

en: cannot extract split package part '%s': %s
eu: ezin da paketearen '%s' zatia erauzi: %s

en: cannot get security labeling handle
eu: ezin da segurtasunaren etiketatzearen kudeaketa lortu

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
eu: ezin da '%.255s' ireki ('%.255s')

en: cannot open archive part file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' artxiboko zati-fitxategia ireki

en: cannot open security status notification channel
eu: ezin da segurtasun-egoeraren jakinarazpenaren kanala ireki

en: cannot read info directory
eu: ezin da informazio-direktorioan irakurri

en: cannot remove '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' kendu

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
eu: ezin da '%s' arkitektura kendu datu-baseak unean darabilelako

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
eu: ezin da kanpokoa ez den '%s' arkitektura kendu

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
eu: ezin da '%.250s' babeskopiako konf. fitxategi zaharra kendu ('%.250s')

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
eu: ezin da '%.250s' konfigurazio-fitxategi zaharra kendu (= '%.250s')

en: cannot remove old files list
eu: ezin da fitxategi zaharren zerrenda kendu

en: cannot rename '%s' to '%s'
eu: ezin da '%s' izenez '%s'(e)ra aldatu

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
eu: %.250s: ezin dira aurremendekotasunak bete (hau dela eta behar dira: %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' direktorioa aztertu

en: cannot scan updates directory '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' eguneratzeen direktorioa aztertu

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
eu: ezin da ikusi nola bete aurremendekotasuna:
     %s

en: cannot set security context for file object '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategi-objektuaren segurtasunaren testuingurua ezarri

en: cannot set security execution context for maintainer script
eu: ezin da segurtasunaren exekuzioaren testuingurua ezarri mantentzailearen script-arentzako

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
eu: ezin da artxiboaren kontrol-kidea alde batera utzi '%s'(e)n: %s

en: cannot skip archive member from '%s': %s
eu: ezin da artxiboaren kidea alde batera utzi '%s'(e)n: %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
eu: ezin da '%.255s' fitxategia (ordeztuta edo baztertuta?) kanalizaziotik saihestu: %s

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
eu: ezin da '%.255s' fitxategiaren betegarria alde batera utzi: %s

en: cannot skip split package header for '%s': %s
eu: ezin da '%s' pakete-goiburuaren zatiketa saltatu: %s

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
eu: ezin da '%.255s' atzitu ('%.255s')

en: cannot stat file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia atzitu

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
eu: kendu amaierako zero posibleak 'dpkg-deb'-etik: %s

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
eu: '%c' karakterea ez da onartzen (letrak, digituak eta %s soilik)

en: compressed data is corrupt
eu: konprimitutako datuak hondatuta daude

en: conffile '%.250s' does not appear in package
eu: '%.250s' konf. fitxategia ez da paketean azaltzen

en: conffile '%.250s' is not stattable
eu: '%.250s' konfigurazioko fitxategia ezin da atzitu

en: conffile '%s' is not a plain file
eu: '%s' konfigurazioko fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: conffile difference visualizer
eu: konfigurazio-fitxategiaren diferentzien bistaratzailea

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
eu: '%s' konfigurazioko fitxategiak amaieran zuriuneak ditu

en: conffile name '%s' is duplicated
eu: %s konf. fitxategi-izena bikoiztuta dago

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
eu: '%s' konf. fitxategiaren izena luzeegia da, edo amaierako lerro-jauzia falta du

en: conffile shell
eu: konfigurazio-fitxategiaren shell-a

en: configuration error: %s:%d: %s
eu: konfigurazioaren errorea: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
eu: ekintza gatazkatsuak -%c (--%s) eta -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
eu: desbideratze gatazkatsuak: '%.250s' edo '%.250s'

en: conflicting packages - not installing %.250s
eu: gatazkan dauden paketeak - %.250s ez da instalatuko

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
eu: %s(r)en konfigurazioa kentzea kontutan hartzen, zeinek %s(e)k honda dezakeen...

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s
eu: funtsezko %s paketearen konfigurazioa kentzea
    aztertzen, %s gaitzeko.

en: considering removing %s in favour of %s ...
eu: %s kentzea aztertzen, %s jartzeko...

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
eu: kontrol-direktorioak okerreko baimenak ditu: %03lo (>=0755 eta <=0775 izan behar dute)

en: control directory is not a directory
eu: kontrol-direktorioa ez da direktorio bat

en: control file '%s' does not exist
eu: '%s' kontrol-fitxategia ez da existitzen

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
eu: '%2$s' paketearen '%1$s' kontrol-fitxategiak fitxategi-izen hutsa dauka

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
eu: '%2$s' paketearen '%1$s' kontrol-fitxategiak amaierako lerro-jauzia falta du

en: control file contains %c
eu: kontrol-fitxategiak hau dauka: %c

en: control member
eu: kontrolaren kidea

en: corrupt info database format file '%s'
eu: informazioaren datu-basearen '%s' formatu-fitxategia hondatuta

en: could not open log '%s': %s
eu: ezin izan da '%s' egunkaria ireki: %s

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
eu: ezin izan da '%.250s' fitxategi zaharraren egoera eskuratu, beraz ez da ezabatuko: %s

en: couldn't open '%i' for stream
eu: ezin izan da '%i' ireki korronterako

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
eu: uneko %s alternatiboa ezezaguna da, %s(e)ra aldatzen %s esteken taldearentzako

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
eu: zikloa aurkitua abiarazleen prozesuan:
     erantzule diren edo izan daitezkeen abiarazleen paketeen katea:

en: data member
eu: datuen kidea

en: decompressing archive member
eu: artxiboaren kidea deskonprimitzen

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
eu: mendekotasun arazoak - prozesatu gabeko abiarazleak uzten ari da

en: dependency problems - leaving unconfigured
eu: mendekotasun arazoak - konfiguratu gabe uzten ari da

en: dependency problems - not removing
eu: mendekotasun arazoak - ez da kenduko

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
eu: ezin da %s konfiguratu, mendekotasun arazoak direla eta:
    %s

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
eu: ezin da %s konfiguratu, mendekotasun arazoak direla eta:
    %s

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
eu: mendekotasun arazoak direla eta, ezin da %s kendu:
    %s

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
eu: %s (%s) morroiaren esteka zaharkitua baztertzen

en: diversion by %s from: %s
eu: %s(e)k hemendik desbideratuta: %s

en: diversion by %s to: %s
eu: %s(e)k hona desbideratuta: %s

en: diversion of %s by %s
eu: %s %s(e)k desbideratuta

en: diversion of %s to %s by %s
eu: %3$s(e)k %1$s desbideratu du %2$s(e)ra

en: divert-to may not contain newlines
eu: 'divert-to'-k ezin du lerro-jauzirik eduki

en: diverted by %s to: %s
eu: %s(e)k hona desbideratuta: %s

en: done
eu: eginda

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
eu: %.250s aurreko bertsiora itzultzen, %.250s-tik %.250s-ra

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
eu: badirudi dpkg ez dagoela instalatuta, ezin da bilatu %s euskarria !

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
eu: espero zen '%.255s' abiarazle paketea bikoiztuta

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
eu: bikoiztutako abiarazlearen intereseko fitxategia '%.250s' fitxategi-izena eta'%.250s' paketearekin

en: duplicate path %s
eu: %s bide-izena bikoiztuta

en: duplicate pending trigger '%.255s'
eu: bikoizturiko burutu gabeko '%.255s' abiarazlea

en: duplicate slave link %s
eu: %s morroiaren esteka bikoiztuta

en: duplicate slave name %s
eu: bikoiztutako %s morroia

en: duplicate value for '%s' field
eu: balio bikoiztua '%s' eremuan

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
eu: balio bikoiztua erabiltzaileak definitutako '%.*s' eremuan

en: empty field name
eu: eremuaren izena hutsik

en: empty string from fgets reading conffiles
eu: fgets: kate huts bat bidali du konfigurazioko fitxategiak irakurtzean

en: empty trigger names are not permitted
eu: izen hutsa duten abiarazleak ez dira onartzen

en: epoch
eu: aro

en: epoch in version is negative
eu: bertsioko aroa negatiboa da

en: epoch in version is not number
eu: bertsioko aroa ez da zenbaki bat

en: epoch in version is too big
eu: bertsioko aroa handiegia da

en: error
eu: errorea

en: error checking '%s'
eu: errorea '%s' egiaztatzean

en: error closing %.250s
eu: errorea %.250s ixtean

en: error closing configuration file '%.255s'
eu: errorea '%.255s' konfigurazioko fitxategia ixtean

en: error closing/writing '%.255s'
eu: errorea '%.255s' ixtean/idaztean

en: error creating device '%.255s'
eu: errorea '%.255s' gailua sortzean

en: error creating directory '%.255s'
eu: errorea '%.255s' direktorioa sortzean

en: error creating hard link '%.255s'
eu: errorea '%.255s' esteka gogorra sortzean

en: error creating new backup file '%s'
eu: errorea '%s' babeskopia berria sortzean

en: error creating pipe '%.255s'
eu: errorea '%.255s' kanalizazioa sortzean

en: error creating symbolic link '%.255s'
eu: errorea '%.255s' esteka sinbolikoa sortzean

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
eu: errorea '%.250s' ez dagoela ziurtatzean

en: error executing hook '%s', exit code %d
eu: errorea '%s' lotura exekutatzean, irteerako %d kodea

en: error formatting string into varbuf variable
eu: errorea kateari formatua ematean varbuf aldagaian

en: error in show format: %s
eu: errorea erakusteko formatuan: %s

en: error installing new file '%s'
eu: errorea '%s' fitxategi berria instalatzean

en: error opening conffiles file
eu: errorea konfigurazioko fitxategien fitxategia irekitzean

en: error opening configuration directory '%s'
eu: errorea '%.255s' konfigurazioko fitxategia ixtean

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
eu: errorea %s artxiboa prozesatzean (--%s):
     %s

en: error processing package %s (--%s):
     %s
eu: errorea %s paketea prozesatzean (--%s):
     %s

en: error reading %.250s
eu: errorea %.250s irakurtzean

en: error reading %s from file %.255s
eu: errorea %s irakurtzean %.255s fitxategitik

en: error reading conffiles file
eu: errorea konfigurazioko fitxategien fitxategia irakurtzean

en: error reading from dpkg-deb pipe
eu: errorea dpkg-deb kanalizaziotik irakurtzean

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
eu: errorea baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategia irakurtzean

en: error removing old backup file '%s'
eu: errorea '%s' babeskopia zaharra kentzean

en: error setting ownership of '%.255s'
eu: errorea jabetza ezartzean: '%.255s'

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
eu: errorea '%.255s' esteka sinbolikoaren jabetza ezartzean

en: error setting permissions of '%.255s'
eu: errorea baimenak ezartzean: '%.255s'

en: error setting timestamps of '%.255s'
eu: errorea data-zigiluak ezartzean: '%.255s'

en: error trying to open %.250s
eu: errorea %.250s irekitzen saiatzean

en: error un-catching signal %s: %s
eu: errorea %s seinalea harrapatu ez delako: %s

en: error while writing '%s'
eu: errorea '%s' idaztean

en: error writing '%s'
eu: errorea '%s' idaztean

en: error writing to '%s'
eu: errorea '%s'(e)n idaztean

en: error writing to architecture list
eu: errorea arkitekturaren zerrendan idaztean

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
eu: errorea stderr-en idaztean, konfigurazioko fitxategiaren gonbitaren aurretik aurkitu da

en: failed to allocate memory
eu: huts egin du memoria esleitzean

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
eu: ezin izan da memoriarik esleitu huts egindako paketeen zerrendan sarrera berria gehitzeko: %s

en: failed to chdir to '%.255s'
eu: huts egin du '%.255s' direktoriora aldatzean

en: failed to chdir to directory
eu: huts egin du direktoriora chdir egitean

en: failed to chroot to '%.250s'
eu: %.250s: huts egin du chroot egitean

en: failed to close after read: '%.255s'
eu: huts egin du irakurri ondoren ixtean: '%.255s'

en: failed to create directory
eu: huts egin du direktorioa sortzean

en: failed to create pipe
eu: huts egin du kanalizazioa sortzean

en: failed to dup for fd %d
eu: fd %d: huts egin du 'dup' egitean

en: failed to dup for std%s
eu: std%s: huts egin du 'dup' egitean

en: failed to fstat ar member file (%s)
eu: huts egin du ar-en fitxategiaren kideari (%s) fstat lantzean

en: failed to fstat archive
eu: fstat: huts egin du artxiboarekin

en: failed to fstat diversions file
eu: fstat-ek huts egin du desbideratzeen fitxategiarekin

en: failed to fstat statoverride file
eu: fstat-ek huts egin du statoverride fitxategiarekin

en: failed to make temporary file (%s)
eu: huts egin du aldi baterako fitxategia sortzean (%s)

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
eu: huts egin du '%.255s' konfigurazioko fitxategia irekitzean irakurtzeko: %s

en: failed to open diversions file
eu: huts egin du desbideratzeen fitxategia irekitzean

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
eu: huts egin du '%.255s' paketearen informazio fitxategia irekitzean irakurtzeko

en: failed to open statoverride file
eu: huts egin du statoverride fitxategia irekitzean

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
eu: huts egin du abiarazlearen intereseko '%.250s' zerrenda-fitxategia irekitzean

en: failed to read
eu: huts egin du irakurtzean

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
eu: ezin da '%.255s' irakurri ('%.255s')

en: failed to read archive '%.255s'
eu: huts egin du '%.255s' artxiboa irakurtzean

en: failed to remove incorporated update file %.255s
eu: huts egin du %.255s eguneratze fitxategi inkorporatua kentzean

en: failed to remove my own update file %.255s
eu: huts egin du nire %.255s eguneratze fitxategia kentzean

en: failed to rewind temporary file (%s)
eu: huts egin du aldi baterako fitxategiaren hasierara joatean (%s)

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
eu: huts egin du abiarazlearen intereseko '%.250s' zerrenda-fitxategia berrirakurtzean

en: failed to seek
eu: huts egin du bilatzean

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
eu: huts egin du '%.250s' esteka sinbolikoaren egoera eskuratzean (erreferentzia kenduta)

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
eu: huts egin du proposatutako (erreferentzia kenduta) helburuko '%.250s' esteka sinbolikoaren egoera eskuratzean '%.250s' estekarentzako

en: failed to stat temporary file (%s)
eu: huts egin du aldi baterako (%s) fitxategiaren egoera lantzean

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
eu: huts egin du aldi baterako fitxategia desestekatzean (%s), %s

en: failed to write
eu: huts egin du idaztean

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
eu: huts egin du %s datu-basearen erregistroa '%.50s'(r)i buruz idaztean - '%.250s'

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
eu: huts egin du '%.50s'(r)en xehetasunak '%.250s'(e)n idaztean

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
eu: huts egin du fitxategi-izena tar kanalizazioan idaztean (%s)

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
eu: fgets-ek kate huts bat eman du'%.250s'(e)tik

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
eu: '%.*s' eremuaren izena ezin da marratxo batekin hasi

en: field name '%.*s' must be followed by colon
eu: '%.*s' eremu izenaren ondoren bi puntu behar dira

en: field width is out of range
eu: eremuaren zabalera barrutitik kanpo

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
eu: '%.250s' fitxategiak baliogabeko formatu-bertsioa dauka: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - %.250s falta da

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko MD5 kontrol-batura: '%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - artxiboaren goiburu magikoa okerra

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko artxiboaren zati zenbakia

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko digitua (%d kodea) %s(e)n

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko "magic" lehenengo goiburuaren amaieran

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko "magic" bigarren goiburuaren amaieran

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko artxiboaren zati kopurua

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko karaktere betegarria (%d kodea)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - %.250s(r)en ondoren lerro-jauzia falta da

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - barrarik ez artxiboaren zatien zenbakien artean

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - nuluak informazioaren sekzioan

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - bigarren kidea ez da datu-kidea

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko tamaina adierazitako zati zenbakian

en: file '%.250s' is corrupt - too short
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - laburregia

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
eu: '%.250s' fitxategia hondatuta dago - okerreko zati kopurua adierazitako tamainetan

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
eu: '%.250s' fitxategiaren formatu-bertsioa %d.%d da; eskuratu dpkg-split berriagoa

en: file '%.250s' is not an archive part
eu: '%.250s' fitxategia ez da artxibo-zatia

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
eu: '%s' fitxategia hondatuta dago: zenbaki osokoa barrutitik kanpo %s(e)n

en: file '%s' is not an archive part
eu: '%s' fitxategia ez da artxibo-zatia

en: file format not recognized
eu: fitxategi-formatua ez da ezaguna

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
eu: badirudi fitxategia ASCII moduan deskargatu delako 
     hondatu den artxibo bat dela

en: file may not contain newlines
eu: fitxategiak ezin du lerro-jauzirik eduki

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
eu: abiarazleen fitxategiaren erregistroak legez kanpoko '%.250s' pakete-izena aipatzen du ('%.250s' fitxategiaren interesentzat): %.250s

en: filename "%s" is not absolute
eu: "%s" fitxategi-izena ez da absolutua

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
eu: '%.250s' eta '%.250s' fitxategiak ez dira fitxategi beraren zatiak

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
eu: '%.250s' paketearen fitxategi-zerrendaren fitxategiak fitxategiek izen hutsa daukate

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
eu: '%.250s' paketearen fitxategi-zerrendak amaierako lerro-jauzia falta du

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
eu: '%.250s' paketearen fitxategi-zerrendaren fitxategiak falta dira, paketeak ez duela fitxategirik instalatuta ondorioztatuko da

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
eu: %s alternatiboaren berrinstalazioa behartzen, %s esteken taldea hautsita dagoelako

en: fork failed
eu: huts egin du sardetzean

en: format version followed by junk
eu: zaborra formatuaren bertsioren ondoren

en: format version has no dot
eu: formatuaren bertsioak ez dauka punturik

en: format version number
eu: formatuaren bertsio-zenbakia

en: format version with empty major component
eu: formatuaren bertsioa osagai nagusi hutsarekin

en: format version with empty minor component
eu: formatuaren bertsioa osagai lagungarri hutsarekin

en: generated corrupt ar header for '%s'
eu: '%s'(r)en ar-en goiburua hondatuta sortu da

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
eu: goiburua luzeegia da, zatia luzeegia eginez: paketearen izena edo
    bertsioaren zenbakia ikaragarri luzea edo horrelako zerbait izan beharko du; bertan behera uzten

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
eu[0]: kontrol-fitxategiei buruzko abisu %d-i ez ikusi egiten
eu[1]: kontrol-fitxategiei buruzko %d abisuei ez ikusi egiten

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
eu: apurketari ezikusi egin zaio, hala ere aurrera jarraitzen!

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
eu: gatazkari ezikusi egin zaio, jarrai daiteke

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
eu: %s(r)en mendekotasunaren arazoari ezikusia egiten:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
eu: aurremendekotasun arazoari ez ikusi egingo zaio!

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
eu: %.250s kentzeko eskaerari ez ikusi egingo zaio, ez dagoelako instalatuta

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
eu: %.250s kentzeko eskaerari ezikusi egingo zaio, konf.
     fitxategiak bakarrik daudelako sisteman. Erabili --purge horiek ere kentzeko.

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
eu: legez kanpoko arkitektura-izena '%s:%s' ezarpenean: %s

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
eu: zain zegoen '%.250s' pakete-izen ilegala: %.250s

en: illegal package name at line %d: %.250s
eu: pakete-izen baliogabea %d lerroan: %.250s

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
eu: legez kanpoko pakete izena espero zen '%.255s' abiarazlean: %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
eu: legez kanpoko pakete-izena '%s%s%s' ezarpenean: %s

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
eu: legez kanpoko burutu gabeko '%.255s' abiarazle-izena: %s

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
eu: informazioaren datu-basearen formatua (%d) akastuna edo berriegia da: saiatu dpkg berrigoa lortzen

en: info file %s/%s not associated to any package
eu: informazioaren %s/%s fitxategia ez dago inolako paketerekin esleituta

en: installation of %.250s
eu: %.250s instalatzea

en: installed
eu: instalatuta

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
eu: %.250s instalatzeak %.250s apur dezake, eta
     ez da baimentzen konfigurazioa kentzea (--auto-deconfigure lagungarri izan daiteke)

en: installing %.250s would break existing software
eu: %.250s instalatzeak instalatuta dagoen softwarea apurtu dezake

en: internal error (bug)
eu: barneko errorea (akatsa)

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
eu: Baliogabeko '%c' karakterea artxiboren '%.250s' kidean (tamaina: %.16s)

en: invalid character '%c' in field width
eu: baliogabeko '%c' karakterea eremuaren zabaleran

en: invalid character in revision number
eu: karaktere baliogabea gainbegiraketaren zenbakian

en: invalid character in version number
eu: karaktere baliogabea bertsio zenbakian

en: invalid compression level for -%c: %ld
eu: -%c aukeraren konpresio-maila baliogabea: %ld

en: invalid compressor parameters: %s
eu: konpresio-maila baliogabea: %s

en: invalid deb format version: %s
eu: baliogabeko deb formatu-bertsioa: %s

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
eu: -%c aukeraren osokoa baliogabea: '%.250s'

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
eu: baliogabeko osokoa --%s: '%.250s'

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
eu: '%.250s' abiarazlearen izenak sintaxi baliogabea edo ezezaguna du ('%.250s' paketearen abiarazlearen interesetan)

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
eu: '%.250s' paketearen izen baliogabea baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategian

en: invalid status
eu: egoera baliogabea

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
eu: '%.250s' abiarazlearen izen baliogabea: %.250s

en: line not terminated while trying to read %s
eu: lerroa ez dago amaituta %s irakurtzen saiatzean

en: line too long or not terminated while trying to read %s
eu: lerroa luzeegia da edo ez dago amaituta %s irakurtzen saiatzean

en: link %s is both primary and slave
eu: %s esteka bai nagusi bai morroia da

en: local diversion from: %s
eu: desbideratze lokala hemendik: %s

en: local diversion of %s
eu: '%s'(r)en desbiderapen lokala

en: local diversion of %s to %s
eu: '%s' lokalki hona desbideratuta: %s

en: local diversion to: %s
eu: lokalki hona desbideratuta: %s

en: locally diverted to: %s
eu: lokalki hona desbideratuta: %s

en: long filenames
eu: fitxategi-izen luzeak

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
eu: mantentzailearen '%.50s' script-ak okerreko baimenak ditu: %03lo (>=0555 eta <=0775 izan behar dute)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
eu: mantentzailearen '%.50s' script-a ez da fitxategi arrunta edo esteka sinbolikoa

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
eu: mantentzailearen '%.50s' script-ean ezin da atzitu

en: malloc failed (%zu bytes)
eu: malloc-ek huts egin du (%zu byte)

en: manual mode
eu: eskuzko modua

en: master file
eu: fitxategi maisua

en: master link
eu: esteka maisua

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
eu: beharbada arazoak egongo dira %s kentzeko, %s hornitzen baitu...

en: may not be empty string
eu: baliteke kate hutsa ez izatea

en: memory usage limit reached
eu: memoriaren erabilpenaren mugara iritsita

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
eu: parekatze okerra "divert-to"-n
      '%s' ezabatzean
      '%s' aurkitu da

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
eu: parekatze okerra paketean
      '%s' ezabatzean
      '%s' aurkitu da

en: missing closing brace
eu: itxierako giltza falta da

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
eu: batera instala daitekeen eta ezin daitekeen paketeen nahasketaren instantziak aurkitu dira; baliteke dpkg ez-ofizial baten bertsio-berritze baten ondorioz gertatzea

en: multi-arch
eu: arkitektura anitzekoa

en: multiple Conflicts and Replaces
eu: hainbat 'Conflicts' eta 'Replaces'

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
eu: batera instala ezin diren pakete anitzen instantziak aurkitu dira; baliteke dpkg ez-ofizial baten bertsio-berritze baten ondorioz gertatzea

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
eu: hainbat statoverrides daude '%.250s' fitxategian

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
eu: mantentzailearen script batek deitu behar dio (edo --by-package aukerarekin)

en: must start with an alphanumeric
eu: alfazenbakizko batekin hasi behar du

en: must start with an alphanumeric character
eu: alfazenbakizko karaktere batekin hasi behar du

en: name %s is both primary and slave
eu: %s izena bai nagusi bai morroia da

en: need --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all or --auto
eu: --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all edo --auto behar da

en: need an action option
eu: ekintza-aukera bat behar da

en: newline in field name '%.*s'
eu: lerro-jauzia '%.*s' eremu izenean

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
eu: update-alternatives fitxategiak (%s) ezin du lerro-jauzirik eduki

en: no alternatives for %s
eu: ez dago %s(r)en alternatiborik

en: no override present
eu: ez dago gainidazketarik

en: no package information in '%.255s'
eu: paketearen informaziorik ez: '%.255s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
eu: '%s' izeneko paketerik ez dago instalatuta, ezin da konfiguratu

en: no packages found matching %s
eu: ez dago honekin bat datorren paketerik: %s

en: no path found matching pattern %s
eu: ez da %s ereduarekin bat datorren biderik aurkitu

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s
eu: ez, %s funtsezkoa da, ez da konfigurazioa kenduko
     %s gaitu ahal izateko.

en: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
eu: ez, ezin da %s(r)ekin aurrera jarraitu (ikus --auto-deconfigure):
    %s

en: not checking contents of control area
eu: ez da kontrol-arearen edukia egiaztatuko

en: not installed
eu: instalatu gabe

en: not installed but configs remain
eu: ez dago instalatuta baina konfigurazioa gelditzen da

en: not removing %s since it's not a symlink
eu: ez da %s kenduko ez baita esteka bat

en: not replacing %s with a link
eu: ez da %s esteka batekin ordeztuko

en: nothing after colon in version number
eu: ez dago ezer bi puntuen ondoren bertsio zenbakian

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
eu: pakete-izen nulua --%s komaz bereizitako '%.250s' zerrendan

en: number of archive parts
eu: artxiboaren zati kopurua

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
eu: '--%s' aukera zaharkitua, eskura ezin daitezkeen paketeak automatikoki garbituko dira

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
eu: '%.250s' konf. fitxategi zaharra direktorio huts bat da (eta ezabatu egin da)

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
eu: '%.250s' fitxategi zaharra zenbait fitxategi berrien berdina da (bai '%.250s' eta bai '%.250s')

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
eu: pakete-bertsio zaharreko inf. fitxategiak izen luzeegia du;'%.250s' hasten da

en: only exact versions may be used for '%s' field
eu: bertsio zehatzak bakarrik erabil daitezke '%s' eremuan

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
eu: huts egin du '%.255s' osagaia irekitzean (%.255s), espero ez zen moduan

en: out of memory for new cleanup entry
eu: memoriarik ez garbiketa-sarrera berriarentzat

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
eu: memoriarik ez argumentu ugaridun garbiketa-sarrerarentzat

en: out of memory for new error context
eu: memoriarik ez errorearen testuinguru berriarentzat

en: overriding problem because --force enabled:
eu: gainidazteko arazoa --force gaituta dagoelako:

en: package %.250s is already installed and configured
eu: %.250s paketea instalatuta eta konfiguratuta dago lehendik ere

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
eu: %.250s paketea ez dago prest konfiguratzeko
     ezin da konfiguratu (uneko egoera: '%.250s')

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
eu: %.250s paketea ez dago prest abiarazlearen prozesurako
     (uneko egoera: '%.250s' eta ez da abiarazlerik falta)

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
eu: ezin da %s %s paketea konfiguratu %s beste bertsio batekoa (%s) delako

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
eu: %2$s paketea konfiguratzeko prest ez dagoenez  ezin da %1$s konfiguratu (uneko egoera: '%3$s')

en: package %s contained list as info file
eu: %s paketeak zerrenda informazio-fitxategi gisa zeukan

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
eu: %s paketea berriro instalatu behar da, baina kendu egingo da eskatu bezala

en: package %s requires reinstallation, will not remove
eu: %s paketea berriro instalatu behar da, ez da kenduko

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
eu: %s paketea mantenduta zegoen, baina zuk eskatu bezala prozesatuko da

en: package '%s' is not available
eu: '%s' paketea ez dago erabilgarri

en: package '%s' is not installed
eu: '%s' paketea ez dago instalatuta

en: package '%s' is not installed and no information is available
eu: '%s' paketea ez dago instalatuta, eta ez dago inf. erabilgarririk

en: package architecture
eu: paketearen arkitektura

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
eu: paketearen arkitektura (%s) ez dator bat sistemarekin (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
eu: paketeak kontroleko informazio-fitxategi izen luzeegia dauka ('%.50s' hasten da)

en: package control info contained directory '%.250s'
eu: paketearen kontrol informazioak '%.250s' direktorioa zeukan

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
eu: '%.250s' rmdir paketearen kontrol-informazioak ez du esaten direktorio bat ez denik

en: package control information extraction
eu: paketearen kontrol-informazioaren erauzketa

en: package diverts others to: %s
eu: paketeak beste batzuk hona desbideratzen ditu: %s

en: package field value extraction
eu: paketearen eremuaren balioaren erauzketa

en: package file MD5 checksum
eu: pakete fitxategiaren MD5 kontrol-batura

en: package filesystem archive extraction
eu: paketearen fitxategi-sistemaren artxiboa erauzketa

en: package has status %s but triggers are awaited
eu: paketeak %s egoera zuen baina abiarazleak espero dira

en: package has status %s but triggers are pending
eu: paketeak %s egoera du baina abiarazleak falta dira

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
eu: paketearen egoera inkoherentea da, berriro instalatu beharko
     zenuke, kentzen saiatu aurretik

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
eu: Paketearen egoera inkoherentea da; berriro instalatu
     behar duzu, konfiguratzen saiatu aurretik.

en: package may not contain newlines
eu: paketeak ezin du lerro-jauzirik berririk eduki

en: package name
eu: pakete-izena

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
eu: pakete-izenak minuskula alfazenbakizkoak edo '-+.' ez diren karaktereak dauzka

en: package signature verification
eu: paketearen sinadura egiaztatzea

en: package version number
eu: paketearen bertsio-zenbakia

en: parsing file '%.255s' near line %d package '%.255s':
     %.255s
eu: '%.255s' fitxategia analizatzen %d lerrotik gertu '%.255s' paketea:
     %.255s

en: parsing file '%.255s' near line %d:
     %.255s
eu: '%.255s' fitxategia analizatzen %d lerrotik gertu:
     %.255s

en: part %d is missing
eu: %d zatia falta da

en: part file '%.250s' is not a plain file
eu: '%.250s' zati-fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: part size is far too large or is not positive
eu: zatiaren tamaina handiegia da, edo ez da positiboa

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
eu: zatiaren tamainak %d KiB izan behar du gutxienez (goiburua onartzeko)

en: passed
eu: gaindituta

en: paste
eu: itsatsi

en: path may not contain newlines
eu: bide-izenak ezin du lerro-jauzirik berririk eduki

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
eu: aurremendekotasun arazoa: %.250s ez da instalatuko

en: priority
eu: lehentasuna

en: priority is out of range
eu: lehentasuna barrutitik kanpo dago

en: priority must be an integer
eu: lehentasuna osoko bat izan behar da

en: priority of %s is out of range: %s
eu: %s(r)en lehentasuna barrutitik kanpo: %s

en: priority of %s: %s
eu: %s(r)en lehentasuna: %s

en: read error in %.250s
eu: %.250s: irakurketa-errorea

en: read error in '%.250s'
eu: irakurketaren errorea '%.250s'(e)n

en: read error in configuration file '%.255s'
eu: irakurketaren errorea '%.255s' konfigurazioko fitxategian

en: read error on standard input
eu: irakurketa-errorea sarrera estandarrean

en: read error on stdin at conffile prompt
eu: irakurketa errorea stdin-en konfigurazioko fitxategiaren gonbitean

en: reading package info file '%.255s'
eu: '%.255s' paketearen informazioa irakurtzen

en: reading package info file '%s': %s
eu: '%s' paketearen informazioa irakurtzen: %s

en: reading statoverride file '%.250s'
eu: '%.250s' statoverride fitxategia irakurtzen

en: reassembled package file
eu: pakete-fitxategia berriz muntatu da

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
eu: %2$s daukan %1$s: aurremendekotasun arazoa:
    %3$s

en: regarding %s containing %s:
    %s
eu: %2$s daukan %1$s(r)i dagokionez:
    %3$s

en: removal of %.250s
eu: %.250s ezabatzea

en: removing architecture '%s' currently in use by database
eu: '%s' arkitektura kentzea unean datu-baseak darabil

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
eu: eskuz hautatutako alternatiboa ezabatzen - %s modu automatikora aldatzen

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
eu: berrizendatzeak '%s' gainidaztea dakar
      '%s' fitxategi ezberdinarekin, ez da onartzen

en: rename: remove duplicate old link '%s'
eu: rename: kendu bikoiztutako '%s' esteka zaharra

en: renaming %s link from %s to %s
eu: %s esteka %s(e)tik %s(e)ra berrizendatzen

en: renaming %s slave link from %s to %s
eu: %s morroiaren esteka %s(e)tik %s(e)ra berrizendatzen

en: requested operation requires superuser privilege
eu: eskatutako eragiketak supererabiltzailearen baimena behar du

en: rm command for cleanup
eu: rm komandoa garbitzeko

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
eu: bilatu bai, baina ez da paketerik aurkitu (*.deb fitxategiak)

[ctx: section]
en: <unknown>
eu: <ezezaguna>

en: setting up automatic selection of %s
eu: %s(r)en hautapen automatikoa konfiguratzen

en: several package info entries found, only one allowed
eu: paketearen informazio-sarrera bat baino gehiago dago; bat bakarrik onartzen da

en: shell command to move files
eu: shell komandoa fitxategiak lekuz aldatzeko

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
eu: alde batera utziko da %s(r)en sorrera, esleitutako %s fitxategia (%s esteken taldekoa) ez delako existitzen

en: slave file
eu: morroiaren fitxategia

en: slave link
eu: morroiaren esteka

en: slave link same as main link %s
eu: morroiaren esteka %s esteka nagusiaren berdina da

en: slave name
eu: morroiaren izena

en: source file '%.250s' not a plain file
eu: helburuko '%.250s' fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: split package reassembly
eu: zatitutako paketea batzea

en: statoverride file contains empty line
eu: statoverride fitxategiak lerro huts bat dauka

en: statoverride file is missing final newline
eu: statoverride fitxategiak amaierako lerro-jauzia falta du

en: status
eu: egoera

en: status logger
eu: egoeraren egunkaria

en: stripping trailing /
eu: amaierako '/'-ak kentzen

en: subprocess %s returned error exit status %d
eu: %s azpiprozesuak %d errorea eman du irteeran

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
eu: '%.250s' esteka sinbolikoaren tamaina %jd-etik %zd-era aldatu da

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
eu: sintaxi-errorea abiarazleen '%.250s' fitxategian

en: syntax error in statoverride file
eu: sintaxi-errorea statoverride fitxategian

en: takes one argument, the trigger name
eu: argumentu bat hartzen du, abiarazlearen izena

en: target is directory - cannot skip control file check
eu: helburua direktorioa da - ezin da saltatu kontrol fitxategiaren egiaztapena

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
eu: %d zatiaren hainbat bertsio daude - '%.250s' eta '%.250s' gutxienez

en: there is no script in the new version of the package - giving up
eu: ez dago script-ik paketearen bertsio berrian - uzten ari da

en: this is an essential package; it should not be removed
eu: hau funtsezko pakete bat da, eta ez da kendu behar

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
eu: eguneraketa automatikoetara itzultzeko erabili '%s --auto %s'

en: too many errors, stopping
eu: errore gehiegi, gelditu egingo da

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
eu: lerro luzeegia edo lerro berria falta da '%.250s'(e)n

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
eu: sintaxi-errorea abiarazlearen intereseko '%.250s' fitxategian; legez kanpoko '%.250s' pakete-izena: %.250s

en: trigger name contains invalid character
eu: abiarazlearen izenak karaktere baliogabea du

en: trigger records not yet in existence
eu: abiarazlearen erregistrorik ez dago oraindik

en: triggered
eu: abiarazita

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
eu: abiarazleen '%.250s' ci fitxategiak legez kanpoko abiarazleen sintaxia du '%.250s' abiarazle-izenean: %.250s

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
eu: abiarazleen ci fitxategiak '%.250s' direktiba ezezaguna du

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
eu: abiarazleen ci fitxategiak direktiba sintaxi ezezaguna du

en: triggers data directory not yet created
eu: abiarazleen datuen direktorioa ez da oraindik sortu

en: triggers looping, abandoned
eu: abiarazlearen begizta, utzita

en: trying script from the new package instead ...
eu: pakete berriaren script-arekin saiatzen...

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
eu: '%.250s' gainidazten saiatzen ari da; %.250s %.250s paketean ere badago

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
eu: '%.250s' gainidazten saiatzen , zein'%.250s'-en desbideratutako bertsio bat den

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
eu: '%.250s' gainidazten saiatzen, zein '%.250s' desbideratutako bertsio bat da (paketea: %.100s)

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
eu: %2$.250s %3$.250s paketeko '%1$.250s' direktorioa direktorioa ez den batekin gainidazten saiatzen ari da

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
eu: partekatutako '%.250s' gainidazten saiatzen ari da, %.250s paketearen beste instantzietatik desberdina izanik

en: two commands specified: --%s and --%s
eu: bi komando zehaztu dira: --%s eta --%s

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
eu: ezin da sarrerako '%.250s' zati-fitxategia (berr)ireki

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
eu: ezin da helburuko '%.250s' fitxategiaren jabetza aldatu

en: unable to check existence of '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' badagoen begiratu

en: unable to check file '%s' lock status
eu: ezin da '%s' fitxategiaren blokeoaren egoera egiaztatu

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' artxiboaren existentzia begiratu

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
eu: ezin da esteka sinbolikoaren babeskopiaren 'chown' egin: '%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
eu: ezin da '%.255s' inguruko nahastea garbitu, beste bertsio bat instalatu aurretik

en: unable to close file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia itxi

en: unable to close new file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' fitxategi berria itxi

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategi berria itxi

en: unable to close updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua itxi - '%.250s'

en: unable to create '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' sortu

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
eu: ezin da '%.255s' sortu ('%.255s' prozesatzean)

en: unable to create file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia sortu

en: unable to create new file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' fitxategi berria sortu

en: unable to create temporary directory
eu: ezin da aldi baterako direktorioa sortu

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
eu: ezin da sortu abiarazleen '%.250s' egoerako direktorioa

en: unable to delete control info file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' kontroleko informazio-fitxategia ezabatu

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
eu: ezin da '%.250s' direktorio zaharra ezabatu: %s

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
eu: ezin da erabilitako '%.250s' biltegi-fitxategia ezabatu

en: unable to discard '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' baztertu

en: unable to execute %s (%s)
eu: ezin da %s (%s) exekutatu

en: unable to fill %.250s with padding
eu: ezin da bete %.250s betegarriarekin

en: unable to flush %.250s after padding
eu: ezin da %.250s hustu bete ondoren

en: unable to flush file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia garbitu

en: unable to flush new file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' fitxategi berria garbitu

en: unable to flush updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua hustu - '%.250s'

en: unable to fstat source file
eu: ezin da fstat egin iturburuko fitxategian

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua sinkronizatu - '%.250s'

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
eu: ezin da '%s' direktorioaren deskriptorea lortu

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
eu: ezin zaio ezikusi egin %s seinaleari %.250s exekutatu aurretik

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' instalatu '%.250s' gisa

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' (ustezko) informazio-fitxategi berria instalatu

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' informazio fitxategi berria '%.250s' gisa instalatu

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategi berria instalatu

en: unable to install new version of '%.255s'
eu: ezin da '%.255s'(r)en bertsio berria instalatu

en: unable to install updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua instalatu - '%.250s'

en: unable to lock %s
eu: ezin da '%s' blokeatu

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
eu: bertsio berria instalatu aurretik ezin da estekaren babeskopia egin: '%.255s'

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
eu: ezin da esteka sinbolikoaren babeskopia egin: '%.255s'

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
eu: ezin da joan '%.255s'(e)ra bertsio berria instalatzeko

en: unable to open '%.255s'
eu: ezin da'%.255s' ireki

en: unable to open directory '%s'
eu: ezin da '%s' direktorioa ireki

en: unable to open file '%s'
eu: ezin da '%.250s' fitxategia ireki

en: unable to open new depot file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' biltegi-fitxategi berria ireki

en: unable to open output file '%.250s'
eu: ezin da irteerako '%.250s' fitxategia ireki

en: unable to open source file '%.250s'
eu: ezin da iturburuko '%.250s' fitxategia ireki

en: unable to open temp control directory
eu: ezin da aldi baterako kontroleko direktorioa ireki

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
eu: ezin da abiarazleen '%.250s' ci fitxategia ireki

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategia ireki

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategi berria ireki/sortu

en: unable to read depot directory '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' biltegi-direktorioa irakurri

en: unable to read file triggers file '%.250s'
eu: ezin da abiarazleen '%.250s' fitxategia irakurri

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
eu: ezin da irakurri fitxategiaren deskriptorea - %.250s

en: unable to read link '%.255s'
eu: ezin da irakurri '%.255s' esteka

en: unable to read part file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' zati-fitxategia irakurri

en: unable to remove '%s'
eu: ezin da '%s' kendu

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
eu: ezin da '%.250s'(r)en babeskopia kendu

en: unable to remove copied source file '%s'
eu: ezin da kopiatutako iturburuko '%s' fitxategia kendu

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
eu: ezin da '%.250s'(r)en erauzi berri den bertsioa kendu

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
eu: ezin da '%.250s'(r)en instalatu berri den bertsioa kendu

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
eu: ezin da kendu instalatu berri den '%.250s' bertsioa babeskopia berriro instalatzea onartzeko

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' informazio-fitxategi zaharkitua kendu

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
eu: ezin zaio '%.250s' biltegi-fitxategi berriari '%.250s' izena jarri

en: unable to reopen part file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' zati-fitxategia berriro ireki

en: unable to restore backup version of '%.250s'
eu: ezin da '%.250s'(r)en babeskopiaren bertsioa leheneratu

en: unable to securely remove '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' segurtasunez kendu

en: unable to securely remove '%.255s'
eu: ezin da '%.255s' segurtasunez kendu

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
eu: ezin da '%.250s' fitxategi zaharra segurtasunez kendu: %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
eu: ezin da joan %.250s(r)en hasierara bete ondoren

en: unable to set buffering on %s database file
eu: ezin da bufferrik ezarri %s datu-basearen fitxategian

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
eu: ezin da ezarri 'close-on-exec' bandera - %.250s

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
eu: ezin da exekutatzeko baimenik '%.250s'(e)n ezarri

en: unable to set mode of target file '%.250s'
eu: ezin da helburuko '%.250s' fitxategiaren modua ezarri

en: unable to set ownership of triggers state directory '%.250s'
eu: ezin da abiarazleen '%.250s' egoerako direktorioaren jabetza ezarri

en: unable to setenv for maintainer script
eu: ezin da inguruneko aldagaia ezarri mantentzailearen script-arentzako

en: unable to setenv for subprocesses
eu: ezin da azpi-prozesuaren inguruneko aldagaia ezarri

en: unable to stat %s '%.250s'
eu: ezin da %s '%.250s' atzitu

en: unable to stat %s '%.250s': %s
eu: ezin da %s '%.250s' atzitu: %s

en: unable to stat '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' atzitu

en: unable to stat '%.255s' (which I was about to install)
eu: ezin da '%.255s' atzitu (instalatzera zihoala)

en: unable to stat control directory
eu: ezin da kontrol-direktorioaren egoera eskuratu

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
eu: ezin da unean instalatutako '%.250s' konfigurazioko fitxategi analizatu

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
eu: ezin da banatutako '%.250s' konfigurazioko fitxategi berria analizatu

en: unable to stat other new file '%.250s'
eu: ezin da beste '%.250s' fitxategiaren egoera eskuratu

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
eu: ezin da leheneratutako '%.255s' atzitu beste bertsio bat instalatu aurretik

en: unable to stat source file '%.250s'
eu: ezin da iturburuko '%.250s' fitxategia ireki

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategiaren egoera eskuratu

en: unable to sync directory '%s'
eu: ezin da '%s' direktorioa sinkronizatu

en: unable to sync file '%.255s'
eu: ezin da'%.255s' fitxategia sinkronizatu

en: unable to sync file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia sinkronizatu

en: unable to sync new file '%.250s'
eu: ezin da'%.250s' fitxategi berria sinkronizatu

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua trunkatu - '%.250s'

en: unable to unlock %s
eu: ezin da '%s' desblokeatu

en: unable to write file '%s'
eu: ezin da '%s' fitxategia idatzi

en: unable to write new file '%.250s'
eu: ezin da '%.250s' fitxategi berrian idatzi

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
eu: ezin da baztertutako abiarazleen '%.250s' fitxategi berrian idatzi

en: unable to write to status fd %d
eu: ezin da %d. fd-aren egoeran idatzi

en: unable to write updated status of '%.250s'
eu: ezin da egoera eguneratua idatzi - '%.250s'

en: unbalanced quotes in '%s'
eu: parekatu gabeko komatxoak '%s'(e)n

en: unexpected bzip2 error
eu: ustekabeko bzip2 errorea

en: unexpected data after package and selection at line %d
eu: espero ez ziren datuak paketearen eta hautapenaren ondoren %d lerroan

en: unexpected end of file in %s in %.255s
eu: ustekabeko fitxategi amaiera: %s - %.255s

en: unexpected end of file or stream
eu: ustekabeko korrontearen edo fitxategiaren amaiera

en: unexpected end of file while trying to read %s
eu: ustekabeko fitxategi amaiera %s irakurtzen saiatzean

en: unexpected end of input
eu: ustekabeko sarreraren amaiera

en: unexpected end of line after package name at line %d
eu: espero ez zen lerro-amaiera pakete-izenaren ondoren %d lerroan

en: unexpected end of line in package name at line %d
eu: ustekabeko lerro-amaiera pakete-izenaren %d lerroan

en: unexpected end of line in statoverride file
eu: ustekabeko lerro-amaiera statoverride fitxategian

en: unknown argument '%s'
eu: '%s' argumentu ezezaguna

en: unknown compression strategy
eu: konpresio-estrategia ezezaguna

en: unknown compression strategy '%s'!
eu: '%s' konpresioaren estrategia ezezaguna

en: unknown compression type '%s'!
eu: %s konpresio mota ezezaguna!

en: unknown deb format version: %s
eu: deb formatu-bertsio ezezaguna: %s

en: unknown force/refuse option '%.*s'
eu: '%.*s' behartzeko/uko egiteko aukera ezezaguna

en: unknown option '%s'
eu: '%s' aukera ezezaguna

en: unknown option -%c
eu: -%c aukera ezezaguna

en: unknown option --%s
eu: --%s aukera ezezaguna

en: unknown verify output format '%s'
eu: Irteerako '%s' formatuaren egiaztapena ezezaguna

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
eu: nahi zen egoera ezezaguna %d lerroan: %.250s

en: unpacked but not configured
eu: deskonprimituta baina konfiguratu gabe

en: unsupported compression preset
eu: onartu gabeko konpresioaren aurre-ezarpena

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
eu: onartu gabeko '%s' konpresio mota konpresio uniformearekin

en: unsupported options in file header
eu: onartu gabeko aukerak fitxategiaren goiburuan

en: unsupported type of integrity check
eu: osotasunaren egiaztapen mota onartu gabea

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
eu: eguneratzeen direktorioak '%.250s' fitxategia dauka, eta izen hori luzeegia da (luzera=%d, geh.=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
eu: eguneratzeen direktorioak luzera desberdineko izenak dituzten fitxategiak dauzka (%d eta %d)

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
eu: %s alternatiboa eguneratzen, %s esteken taldeak morroiaren estekak aldatu dituelako

en: user-defined field name '%.*s' too short
eu: erabiltzaileak definitutako '%.*s' eremu izena laburregia da

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
eu: %s erabiltzen modu automatikoan %s (%s) hornitzeko

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
eu: %s erabiltzen eskuzko moduan %s (%s) hornitzeko

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
eu: '%s' eremuaren balioak gaizki osatutako '%.*s' lerroa dauka

en: value for '%s' field not allowed in this context
eu: '%s' eremuko balioa ez da testuinguru honetan onartzen

en: verification on package %s failed!
eu: huts egin du %s paketea egiaztatzean!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
eu: huts egin du %s paketea egiaztatzean, baina eskatu bezala instalatuko da

[ctx: version]
en: <none>
eu: <bat ere ez>

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
eu: %2$.250s %1$.250s bertsioa instalatuta dago, saltatu egingo da

en: version number does not start with digit
eu: bertsio-zenbakia ez da digitu batekin hasten

en: version string has embedded spaces
eu: bertsioaren kateak zuriune kapsulatuak ditu

en: version string is empty
eu: bertsioaren katea hutsik dago

en: versioned Provides
eu: 'Provides' bertsioarekin

en: wait for subprocess %s failed
eu: huts egin du %s azpiprozesuari itxarotean

en: warning
eu: abisua

en: while reading %s: %s
eu: %s irakurtzean: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
eu: %.250s kentzean, '%.250s' direktorioa ez dago hutsik, eta beraz ez da kenduko

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
eu: %.250s kentzean, ezin da '%.250s' direktorioa kendu: %s - baliteke direktorioa muntatze puntua bat izatea ?

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
eu: %.250s ez da aurreko bertsiora itzuliko (%.250s -> %.250s), saltatzen

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
eu: bai, %s konfigurazioa kenduko da, (%s-ek hondatuta)

en: yes, will remove %s in favour of %s
eu: bai, %s kenduko da, eta %s jarri

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
eu: paketeen izenak zehaztu behar dituzu, ez paketeen barruko fitxategien izenak
